Kuidas mähkmeid õigesti kasutada
Lühidalt ja ausalt
Korduma
Kippuvad Küsimused
Kui 10 aastat tagasi oli infot riidest mähkmete kohta leida keeruline, siis tänaseks on infovoogu liiga palju. Siit leiad lihtsad vastused enam levinumatele küsimustele.
Kui palju mähkmeid üks laps vajab?
Ööpäevaks võiks beebil olla umbes 10 vahetuskorra jagu mähkmeid. Enamasti eelistatakse varuda koju kahe ööpäeva jagu mähkmeid, et saaks neid mugavalt pesta (see arv oleneb puhtalt pere pesu pesemise intervallist). Samas on ka peresid, kes on saanud kogu mähkmeea hakkama 100% riidest mähkmetel ja ainult 6 mähkmega.
Kuidas riidest mähkmeid pesta?
Täpselt samamoodi, nagu Sa pesed oma musta pesu. Beebiga majapidamises eelista lõhnatuid pesuvahendeid, ära kasuta pesupehmendajat, ära kasuta liiga palju pesuvahendit. Need soovitused kehtivad nii riidest mähkmete, kui ka kõige muu kohta.
NB! Soe soovitus – ära kunagi googelda “how to wash cloth diapers“. Ükski inimene ei pese pesu täpselt samamoodi, nagu tema naabrinaine. Ja Sul ei ole vaja pesu pesemiseks koostada exceli tabelit.
Mida teha kakaga?
Alustuseks – rinnapiimal oleva beebi kaka on vees lahustuv ning seetõttu eelnevat maha loputamist ei vaja.
Kõige mugavama ja lihtsama lahenduse annab WC-poti juurde/külge paigaldatud bideedušš, mille survega saab kaka väga lihtsalt riide pealt maha pesta. Kui see pole võimalik, tuleks tahkem kraam näiteks WC-paberi abiga potti vupsatada ning enne pesumasinasse panekut mähe kraani all läbi loputada.
NB! Kaka tuleks WC-potti vupsata ka ühekordse mähkme seest.
Mida tasuks riidest mähkmeid ostes jälgida?
Osta võimalikult lähedal toodetud mähkmeid ja jälgi ÖKO-TEX, GOTS, või Fairtrade märgise olemasolu. Eestis on mitmeid imelisi riidest mähkmete tootjaid, kes valmistavad mähkmeid ka taaskasutatud materjalidest või kelle riidest mähkmed on nii ökod, et võid need pärast kasutusaja lõppemist kompostida.
Mida tasuks vältida?
Mikrofiibrit ja teisi sünteetilisi kangaid. Mikrofiiber on väga hea niiskuse imaja ja võib seetõttu imada ka beebi pepu loomuliku naha niiskuse – tulemuseks katkine ja punetav nahk. Samuti ei hoia mikrofiiber niiskust kinni, mis võib omakorda tekitada survelekkeid. Mikrofiibri eluiga on lühike: 2-3aastat.
Millised mähkmed sobivad öömähkmeteks?
Mida aasalisem ja venivam kangas, seda imavam. Parimad naturaalsed variandid öömähkmeteks on kanepisisaldusega kangad või orgaanilisest puuvillast froteed.
Kasutades villast mähkmekatet pikeneb öömähkme kasutusaeg vähemalt ühe pissikorra jagu tänu villa enda imavusele ning öö jooksul välja aurustuvale niiskusele.
Koolituse tagasiside
Helerin
Kui hakkasin riidest mähkmete maailma piiluma, läks pilt kiiresti väga segaseks ning kahjuks pole hetkel kuigipalju poode, kus tooteid kohapeal katsuda saaks.
Õnneks leidsin Stiina, kes tuli meile koju koos suure hunniku näidistega ning tutvustas kõiki erinevaid mähkmevariante ja voltimisviise. Tänu sellele koolitusele saime mehega aimu, mis meile tegelikult meeldiks kasutada ja saame jätta ülejäänu ostmata
Stiina julgustav olek ja toetus on täielik õnnistus algajale riidestmäkijale
Riidest mähkmete kasulikkus ja ökonoomia
Liitu meiega ja avasta, kuidas säästa ja hoolida planeedist.