Millised riidest mähkmed sobivad sinu lapsele

Kõik riidest mähkmetest

Sellele lehele oleme kokku kogunud kogu vajamineva info riidest mähkmete kohta. Kui Sa ei leia siit vastust oma küsimus(t)ele, siis kirjuta meile aadressile info@mahkmed.eu ja vastame Sulle 3 tööpäeva jooksul.


Miks eelistada riidest mähkmeid?

Müüdid ja tegelikkus

Sõnastik

Millised riidest mähkmed sobivad Sinu lapsele?

Kui alles tutvud kaasaegsete riidest mähkmete liikide ja erinevate võimalustega, siis võib informatsiooni küllus Sind esialgu segadusse ajada. Nii võib sobiva mähkme leidmine tunduda väga keerulisena. Seetõttu soovitame Sul esmalt läbi mõelda, mis on mähkmete juures Sinu jaoks kõige olulisemad kriteeriumid. Oleme Sinu jaoks kokku pannud mõned soovitused, et otsustamine kergem oleks:

Kui soovid säästa võimalikult palju raha, siis soovitame Sinu lapsele nelinurkmähkmeid koos mähkmekattega. Lisaks väga soodsale hinnale on need ka väga kiiresti kuivavad, mistõttu pole vaja soetada suurt mähkmevaru. Pissise mähkme saad kerge vaevaga kraani all puhtaks loputada ning juba mõne tunni möödudes on see kuiv ja valmis uueks kasutuskorraks. Lisaks on nelinurkmähkmed ühes suuruses ning sobivad seega sünnist kuni lapse mähkme-ea lõpuni.

Kui eelistad looduslikke materjale, siis soovitame Sinu lapsele orgaanilisest puuvillast, kanepist või bambusest sisemähet ning sinna peale orgaanilisest (meriino) villast mähkmekatet. Vajadusel saad mähkme sisse panna ka toorsiidist kuiva hoidva lapi. Kasutades looduslikke materjale pakud oma lapsele parima õhuläbilaskvusega mähet, mis sobib kasutamiseks nii talvise pakase, suvise kuumuse, kui ka pika ööune ajal.

Kui hindad eelkõige mugavust ja lihtsust, siis soovitame Sinu lapsele kõik-ühes mähet või taskumähet. Mõlema kasutamine on kiire ning mugav, sarnanedes ühekordsete mähkmete kasutamisega.

Kui viibid tihti kodust eemal, siis soovitame Sinu lapsele hübriidmähkmeid. Nii ei pea Sa reisides või külas viibides ühekordseid mähkmesisusid kasutades muretsema määrdunud mähkmete hoiustamise pärast. Koju naastes saad aga kasutada riidest mähkmesisusid.

Kui Su laps sündis enneaegselt või on väga väikese sünnikaaluga, siis soovitame talle vastsündinu mähkmeid. Alla 4 kg kaaluvatele beebidele võivad ühes suuruses mähkmed jääda jalas väga kohmakaks ning võib esineda ka lekkeid. Seetõttu on mõistlik kasutada spetsiaalselt vastsündinutele mõeldud mähkmeid, mis istuvad beebil paremini jalas ega sega liigutamist.

Lisaks ülaltoodud soovitustele vastame ka kahele küsimusele, mis võivad algajale riidest mähkmete kasutajale peavalu valmistada:

Millist mähet kasutada pika ööune ajal?
Teame omast käest, et väiksemad beebid, kes öösiti söövad, pissivad ka öösiti üsna tihti. Ja kuigi nende pissi kogused on väikesed, on pissimise sagedus suur ning tulemuseks on väga märg mähe. Suuremate laste puhul, kes enam öösel ei söö ning magavad pikalt (kuni 12 tundi järjest), on ka pissimise sagedus väiksem. Nende puhul on aga probleemiks suuremad kogused ning tulemuseks jällegi väga märg mähe. Oma kogemuste ja katsetuste põhjal oleme jõudnud tulemuseni, mida julgeme soovitada ka teistele. Et vältida lapse pidžaama ja voodi märjaks saamist, peaks öine mähe koosnema kahes osast – üliimavast sisemähkmest (väga hästi sobib näiteks bambusest sisemähe), mida on vajadusel täiendatud lisaimuga, ning sinna peale käivast villasest mähkmekattest, mis aitab imavust veelgi suurendada, hoides samal ajal lapse riided kuivana.

Kas eelistada trukke või krõpskinnist?
Trukid käivad tugevamalt kinni, mistõttu sobivad hästi, kui laps on suurem ja oskab ise krõpskinnist lahti tõmmata. Samas on neid ebamugavam kinnitada, kui laps rabeleb ja ei püsi paigal.
Kõpskinnist on sama mugav kasutada kui ühekordsete mähkmete kleepriba. Samuti võimaldab see reguleerida mähkme laiust just selliseks nagu vaja. Puuduseks on aga see, et krõpsupael kulub ajapikku ning võib muutuda vähemhaakuvaks.

Mida vajad alustamiseks?

Riidest mähkmete kasutamine ja hooldamine