miks-eelistada-riidest-mahkmeid

Kõik riidest mähkmetest

Sellele lehele oleme kokku kogunud kogu vajamineva info riidest mähkmete kohta. Kui Sa ei leia siit vastust oma küsimus(t)ele, siis kirjuta meile aadressile info@mahkmed.eu ja vastame Sulle 3 tööpäeva jooksul.


Miks eelistada riidest mähkmeid?

Põhjuseid, miks üha enam lapsevanemaid otsustab riidest mähkmete kasuks, on erinevaid. Siin toome ära mõned enamlevinumad:

Riidest mähkmed on paremad lapse tervisele
Kas tead, milliseid aineid kasutatakse ühekordsete mähkmete tootmisel? Võime Sulle kinnitada, et see nimekiri on pikk ning tõenäoliselt ei soovi Sa, et Su lapse tundlik nahapiirkond nendega 24/7 kokku puutuks. Sõltuvalt tootjast võivad ühekordsed mähkmed sisaldada dioksiine, väävel-polüakrülaate, värvaineid, lõhnaaineid, plastikut, toluleeni, ksüleeni, etüülbenseeni ja muid (ka vähki põhjustavaid) aineid. Sinu laps on mähkmetes keskmiselt 2 aastat või rohkemgi ja kui kasutad ühekordseid mähkmeid, siis on see väga suur kemikaalikoormus väikesele kehale. Samad ained on sageli ka mähkmelööbe tekitajateks. Otsustades riidest mähkmete kasuks, vähendad kemikaalide kahjulikku mõju oma lapsele. Kõige õrnemad beebi nahale on orgaanilisest puuvillast, kanepi- ja bambuskiust valmistatud mähkmed. 

Riidest mähkmed on keskkonnasõbralikud
Ühekordsed mähkmed lõpetavad oma lühikese elu prügimäel, kus nende kõdunemine pinnases kestab üle 500 aasta. Keskmine laps vajab mähkme-ea jooksul kokku umbes 5000 mähkmevahetust, kuni ta õpib potil käima. Seega tekitab üks väike inimene oma elu esimesel paaril aastal meeletu koguse prügi, mille lagunemine kestab ligi 6 inimpõlve. Kasutades riidest mähkmeid, vajad lapse sünnist kuni mähkme-ea lõpuni olenevalt eelistustest keskmiselt 20-30 mähet. Nii tekitad ligi 200 korda (!) vähem prügi. Lisaks on riidest mähkmete eluiga sageli pikem kui aeg ühe lapse sünnist potitreeninguni ning neid saavad kasutada veel järgmisedki lapsed.

Riidest mähkmed säästavad raha
Väide, et riidest mähkmed on kallid, on eksitav. Ehkki üks riidest mähe on ühest ühekordsest mähkmest kallim, osutub ühekordsete mähkmete kasutamine kogu lapse mähkme-ea jooksul kokkuvõttes kordades kallimaks, kui riidest mähkmeid kasutades. Kui palju raha on võimalik korduvkasutatavaid mähkmeid kasutades säästa, sõltub sellest, milliseid mähkmeid ja kui mitmel lapsel kasutad. Konkreetset kokku hoitavat summat on keeruline öelda nii ühekordsete kui riidest mähkmete hindade varieerumise tõttu. Aga isegi siis, kui kasutad päevas vaid ühte riidest mähet, võid säästa aastas ligi 100€ ning lapse mähkme-ea peale kokku 500-900 ühekordset mähet.

Riidest mähkemte kasutamine on lihtne
Kaasaegseid riidest mähkmeid on sama lihtne kasutada kui ühekordseid mähkmeid. Kõige lihtsamini kasutatavad on krõpskinnisega kõik-ühes mähkmed. Samas ei nõua ka teiste mähkmetüüpide kasutamine Sinult erilisi oskusi. Määrdunud mähkme saad prügikasti asemel panna pessu ning see on peagi valmis uueks kasutamiseks.

Riidest mähkmed on kodus alati olemas
Sa ei pea oma poenimekirja regulaarselt mähkmepakkidega täiendama ning kunagi ei taba Sind ootamatu teadmine, et mähkmed on just kõige ebasobivamal hetkel kodust otsa lõppenud.

Riidest mähkmed on hingavad
Tänapäevased riidest mähkmed on valmistatud õhku läbilaskvast hingavast materjalist, mistõttu sobivad ideaalselt kasutamiseks suviste kuumade ilmadega, aidates vältida mähkmehaudumust. Lisaks on riidest mähkmed asendamatud siis, kui lapsel tõuseb palavik. Sellisel juhul soovitavad ka arstid ülekuumenemise ohu tõttu ühekordsed mähkmed eemaldada. 

Riidest mähkmed on armsad
Kasutades riidest mähkmeid, saad valida erinevate värvide, mustrite, materjalide ja tegumoodide vahel. Mõned mähkmed on koguni nii armsad, et neid on kahju riiete alla peita.

ETTEVAATUST, riidest mähkmed võivad tekitada sõltuvust!
Ilmselt ei peaks me sellest rääkima, aga riidest mähkmed on nagu kingad või käekotid – kui oled need kord omaks võtnud, siis tahad proovida uusi mustreid, värve ja stiile. Me ei hakka ütlema, kui palju erinevaid mähkmeid meie laste sahtlitest leida võib. Võib-olla läheb Sinuga teisiti, kuid pea meeles  me oleme Sind hoiatanud!

Müüdid ja tegelikkus

Sõnastik

Millised riidest mähkmed sobivad Sinu lapsele?

Mida vajad alustamiseks?

Riidest mähkmete kasutamine ja hooldamine