Tegurid

Sinu pesupesemise lõpptulemust võivad mõjutada järgmised tegurid:

Vee karedus 
Lahustunud kaltsiumi- ja magneesiumiühendite sisaldus vees näitab selle karedust. Mineraaliderikas vesi võib vähendada pesuvahendi efektiivsust, nii et soovitud tulemust on raske saavutada. Sellisel juhul on abi on veepehmendaja lisamisest.
 

Pesu kogus masinas
Head tulemust ei saa liiga täis ega ka liiga tühja masinaga. Selleks, et pesu saaks puhtaks, peab masinas toimuma sarnane liikumine nagu käsitsi pestes (riiete hõõrdumine üksteise vastu). Kui masin on liiga täis laetud, ei ole mähkmetel ruumi liikuda ja nad keerlevad lihtsalt kobarana trumlis ringi. Kui aga pesu on liiga vähe, siis nad ujuvad vees ja ei hõõrdu. Leidke oma mähkmehulga juures optimaalne pesemise sagedus. Puhta tulemuse saamiseks soovitatakse pealtlaetavad masinad laadida umbes 2/3 ulatuses ja eestlaetavad nii, et pesu ja trumli ülemise osa vahele jääks käelaba laiune vahe.
 

Temperatuur
Alusta pesu külma vee loputustsükliga, seejärel pese 40°C-60°C ja pesuainega ning loputa taas külma veega. Mähkmetootjad on oma tooted varustanud pesumärgistusega ja tootjapoolsetest soovitustest peaks kinni pidama, kui soovid, et mähkmed kestaksid. Enamik baktereid hävineb umbes 40°C juures ning suur hulk pesuvahendeid toimib just sellel temperatuuril. Kui kasutad mähkmeid, mille koostisse kuulub PUL-kangas, siis tuleb kõrgemate temperatuuridega olla ettevaatlik, kuna need võivad kangast kahjustada ning mähkmete lekkekindlus võib väheneda. Pesutsükli temperatuur on oluline ka plekkide eemaldamise seisukohalt. Kas teadsid, et enamik plekke tuleb kõige kergemini välja samal temperatuuril, millel need tekkisid? Nii et jäätiseplekke loputa välja külma veega ning mähkmetelt kakaplekkide välja pesemisel kasuta 40°C vett.
 

Aeg
See, kui pikalt Sa mähkmeid pesed, võib samuti mõjutada pesutulemust. Pesuvahendis sisalduvatel kemikaalidel on erinev reageerimisaeg, mida omakorda mõjutavad sellised tegurid nagu vee kvaliteet ja temperatuur. Võid märgata, et kauem kestnud pesutsükli puhul saad parema tulemuse, kuna see võimaldab pesuvahendil pikemalt toimida ning teha oma tööd korralikult. Näiteks kareda vee puhul võib abi olla pikemast pesutsüklist.
 

Pesuvahend
Kasuta pesuvahendit vastavalt tootjapoolsetele ettekirjutustele, kuid pea silmas, et kui Sa ei kasuta spetsiaalselt riidest mähkmete pesemiseks mõeldud vahendit, siis tavalise pesuvahendi puhul vähenda kogust vähemalt poole võrra ja vali hoolikalt, millise vahendiga pesed. Eelista vahendit, mis on mõeldud tundlikule nahale ja allergikutele ning pea meeles, et vahendis olevad ühendid võivad ka peale loputamist hakata pesukordade järel mähkmesse kogunema. Need vähendavad mähkme lekkekindlust ja võivad põhjustada ebameeldiva lõhna tekkimist. Pesuvahendi valikul pea silmas, et see ei sisaldaks ensüüme, värvaineid, pehmendajaid ega sünteetilisi lõhnaaineid. Ensüümid võivad ärritada lapse nahka ja põhjustada mähkmelöövet, kui mähe on märg. Lõhna- ja värvained võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ning ladestuda mähkmesse, mis aja jooksul vähendab lekkekindlust ning võib tekitada ammoniaagi lõhna. Pehmendajad võivad kahjustada kangast ja muuta selle rabedaks ning lühendada mähkme eluiga. Kui on võimalik pesutsükli jooksul vee kogust reguleerida, siis loputamisel soovitame kasutada rohkem vett ning pesuvahendiga pestes väiksemat veekogust, nii on pesuvahendi konsentratsioon kõrgemal temperatuuril pestes suurem ja selle mõju efektiivsem.